Ano, GoogleBot nyní může rozpoznat JavaScript redirekty

Na své konferenci I/O pro vývojáře v květnu, Google oznámil, že jeho internetový procházeč, GoogleBot, bude „evergreenový“, což znamená, že bude co možná nejvíce aktuální a bude poháněn nejnovější verzí CHromium. Tato aktualizace dovoluje GoogleBotovi procházet nejmodernější webové stránky a dovolí mu zpřístupnit funkce, které moderní prohlížeče zpřístupnit mohou, jako například ty založené na JavaScriptu.

I když tato aktualizace byla dlouho očekávána, stále je tu spousta nejistot ohledně toho, čeho je vlastně GoogleBot schopen. Ve třetí epizodě AskGoogleWebmasters, John Mueller, analytik trendů ve Vyhledávání z Google, odpověděl na otázku, jestli GoogleBot může rozpoznat redirekty JavaScriptu na straně klienta. Mueller vysvětloval: „Podporujeme redirekty JavaScriptu různých typů a následujeme je podobně, jako to děláme u následování redirektů na straně serveru.“

Proč by nás to mělo zajímat.

Ještě před evergreenovým GOogleBotem nutilo používání JavaScriptu firmy ke kompromisu mezi funkčností nebo uživatelskou zkušeností, aby vůbec tato stará verze Chromia a GOogleBota byla schopna vykreslit daný obsah. Tohle také zanechávalo menší díry pro nejrůznější zlomyslné hráče, kteří tak mohou používat taktiky, jako například plíživé redirekty, aby poslali prohlížející na stránky, které jsou skryté před Googlem.

Nyní, když je GoogleBot schopný vykreslování většiny moderních JAvaScriptových funkcí, firmy mají volnou ruku při používání JavaSCriptu, aniž by se museli starat o to, jestli to negativně ovlivní jejich SEO nebo ne.

Naučte se více o GoogleBotovi evergreenu a JavaScriptu.